Pewne zwycięstwo Długosza w Bawarii - BiegiGorskie.pl

Pewne zwycięstwo Długosza w Bawarii

Andrzej Długosz (ALPHAWOOLF) pewnie zwyciężył w rozegranym w Bawarii 1 maja XI Biegu Na Wallberg (11. Wallberg-Berglauf). Bieg ten to jeden z mocniej obsadzonych biegów górskich w Niemczech.

Na zaproszenie charyzmatycznego organizatora Helmuta Retmeira startują tu co roku bardzo mocni europejscy górale.

Jednak rekordzistą trasy pozostaje nadal Andrzej Długosz, który także w tym roku nie miał sobie równych i zgodnie z opinią obserwatorów nie musiał pokazywać wszystkich swych atutów by pokonać rywali.

dlugosz2

Andrzej Długosz na pokonanie trasy o długości zaledwie 5,5 km, lecz o niezwykle dużym przewyższeniu – 860 m, potrzebował 34 minuty i 5 sek.

trasanawallberg

Drugi na mecie zameldował się Węgier – Sandor Szabo (czas: 34:45) a trzeci bardzo mocny Niemiec Korbinian Schönberger (czas: 35:11).

dlugosz

W zawodach bardzo dobrze zaprezentowała się także Izabela Zatorska (RMD Montrail Team), która pokazała że nadal liczy się w międzynarodowej stawce – a jej długoletnia kariera zawodnicza jest absolutnym światowym fenomenem.

zatorska

Iza w mocnej międzynarodowej stawce zajęła świetne 5 miejsce – jej czas to 45:14. Zwyciężyła Węgierka Timea Merenyi (czas: 39:31).