No i mamy grudzień. Dni są krótkie, dżdżyste i wietrzne, słońca mało. Ale żyć trzeba, choć za oknem zacina deszcz ze śniegiem. Nie poddawajmy się jednak zimowej chandrze – w walce z nią mamy sprawdzonego sojusznika. Jest nim aromatyczna kawa lub herbata z cytryną, popijana, rzecz jasna, z kubka termicznego lub termosu. Esbit, znany producent tych ratujących życie naczyń, oferuje nam kilka ciekawych modeli. Rzućmy na nie okiem.
Esbit i kubki termiczne
Na stronie combat.pl znajdziecie dwa modele kubków termicznych wprost od renomowanej firmy Esbit – Thermo Mug oraz Majoris. Scharakteryzujmy je pokrótce:
Thermo Mug
Po pierwsze kubek nie jest drogi. Po drugie dobrze leży w dłoni i można go obsłużyć jedną ręką (rzecz istotna zwłaszcza dla kierowców). Dzięki umieszczonemu na nakrętce przyciskowi Thermo Mug raczej nie otworzy się przypadkowo w torebce lub plecaku. Po trzecie inżynierowie z Esbit „wyposażyli” go w wygodny dziubek, antypoślizgową powłokę i gumową „stopkę”.
Majoris
Drugi z kubków to zgrabny i wygodny w czyszczeniu Majoris. I tu dostajemy antypoślizgową podkładkę i wygodne „otwarcie”. Dodam, że pojemnik mieści się w standardowych samochodowych uchwytach. Na dodatek nakrętka jest pozbawiona BPA.
Esbit i termosy
Przejdźmy do klasycznych termosów. Esbit oferuje nam kilka ciekawych produktów. Oto i one:
Iso Vacuum Flask 0.5 l
Iso Vacuum Flask to półlitrowy termos wykonany z wysokiej jakości stali nierdzewnej. Według producenta znajdujący się w nim wrzątek po 12 godzinach będzie miał 60°C, a po 24 godzinach 45°C. Kupując termos otrzymamy dwa rodzaje zakrętek – automatyczną (z przyciskiem) oraz klasyczną (z gwintem). Pojemnik waży 360 gramów.
Sculptor Vacuum Flask Sleeve 1.0 l
Oto kolejny, tym razem litrowy, termos firm Esbit. Sculptor to połączenie stalowego korpusu i chropowatej, sylikonowej okładziny. Dzięki niej pojemnik pewnie leży w dłoni. W zestawie znajdziemy dwa kubki, wykonane z tworzywa niezawierającego Bisfenolu-A (BPA) oraz ftalanów.
Vacuum Flask XL 1.5 l
Tu dostajemy aż półtoralitrowy termos, solidnie wykonany i dobrze trzymający temperaturę. Naczynie zaopatrzono w składany uchwyt, ułatwiający nalewanie. Ma to sens, gdy weźmiemy pod uwagę fakt, że termos waży prawie kilogram.
Esbit i termosy obiadowe
Na zakończenie przyjrzyjmy się termosom obiadowym. Wybrałem dla Was dwa modele:
Food Jug 0.5 l
I znów dostajemy pojemnik wykonany ze stali nierdzewnej, którą pokryto antypoślizgową farbą. Esbit wyposaża swój termos w nakrętkę, która z łatwością stanie się miseczką. Całość waży niemal pół kilo i całkiem nieźle trzyma temperaturę: po 6 godzinach zawartość ma około 75°C, po 12 godzinach 60°C, a po 24 godzinach nasz posiłek ma 45°C.
Sculptor Food Jug 1.0 l
Ostatnim modelem na mojej liście jest litrowy Food Jug – ergonomiczny i pojemny termos obiadowy wykonany z dobrej stali i wolny od BPA. Podobnie jak poprzednik waży bez mała pół kilograma.
Wszystkie opisane termosy znajdziecie na combat.pl.
Leave a Comment