B160NR - okiem organizatora - BiegiGorskie.pl

B160NR – okiem organizatora

Zakończyła się pierwsza edycja Beskidzkiej 160 Na Raty (B160NR), w ocenie zawodników dobrze zorganizowanej, kameralnej imprezy biegowej.

B160NR to mała rodzinna impreza z indywidualnym podejściem do zawodnika. W pierwszej edycji w zawodach wzięło udział 53 zawodników z całej Polski. Na trasę 75 km zdecydowało się 32 zawodników, w tym dwie Panie, natomiast na trasę krótszą – 50 km – 21 zawodników, w tym trzy zawodniczki.

Rywalizację na 50 km zdominował Wawrzyniec Pawski z Zakopanego (T.G. Zakopane), który uzyskał najlepszy czas – 4:57 godz. i zwyciężył w kategorii M1 jak i w Open 50 mężczyzn.

pawski
image-11017

Drugie miejsce w kat. M1 zajął Grzegorz Wójcik z Tych (6:49), a trzecie Sebastian Tajber z Świerczyńca (6:54).

IMG_0240
image-11018

W M2 pierwsze miejsce zajął Andrzej Piątkowski ze Złotokłos (6:27), drugie miejsce Maciej Urbański z Chorzowa (7:14), natomiast trzecie Janusz Pilch z Wisły (8:06).

W kat. M3 wystartował jeden uczestnik i dotarł do mety z czasem 9:35  – Janusz Sobkowski – najstarszy uczestnik naszych zawodów.

Wśród kobiet na 50 km klasyfikacje wyglądają następująco: w K1 wystartowała Katarzyna Warzocha z Tych i trasę pokonała w czasie 9 godz. wraz ze zwyciężczynią w K2 Elżbietą Huzior z Orzesza. Drugie miejsce w kat. K2 wywalczyła Jadwiga Stagrowska z Lewina Brzeskiego z czasem 10:54.

IMG_0252
image-11019

Na dystansie 75 km wśród Pań zwyciężyła Ewa Majer z Dobczyc, a wśród Panów Konrad Ciuraszkiewicz  z Olkusza reprezentujący Lech Cube Team i z tym samym czasem: 9 godz. i 15 min. razem przekroczyli linię mety. Drugą zawodniczką została Marzka Janerka-Moroń z Chorzowa reprezentująca klub Dziabnięci z czasem 12 godz i 30 min.

IMG_0274
image-11020

Wśród mężczyzn w kategoriach wiekowych pierwsze trójki przedstawiają się następująco:
W kat. M1 zwyciężył wyżej wspomniany już Konrad Ciuraszkiewicz, drugie miejsce zajął Tomasz Kołder miejscowy zawodnik z Cieszyna reprezentujący PaKo Team Cieszyn z czasem 10:05 godz.
Trzecie miejsce osiągnął Lukas Pawłowski z Częstochowy reprezentujący RAW VEGAN RUN z czasem 10:13 godz. W M2 zwycięzcą został miejscowy zawodnik z Cieszyna Maciej Pońc, znany głównie z rajdów przygodowych, a reprezentujący Team 360 z czasem 9:47 godz. Drugie miejsce przypadło Arkadiuszowi Dziewior z Gliwic reprezentującemu Kafelkowanie.gliwice.pl z czasem 10:49 godz. Natomiast ostatnie miejsce na podium zajął reprezentant gminy gospodarza Dębowiec- Artur Kulesza uzyskując czas 11godz. i 11 min.

Organizatorzy dziękują wszystkim, bez których zawody nie odbyły by się, tj. wszystkim Wolontariuszom biorących udział w obsłudze zawodów, Patrolowi Medycznemu z Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jurka Owsiaka oraz sponsorom: Firmie Małachowski, Willi Słonecznej, firmie Centrum 9, Ustronianka, Piekarni Byrdziak, Hurtowni Dromena -21 oraz Zeten.pl.

Już za niespełna cztery miesiące zapraszamy na drugą odsłonę B160NR, tym razem do gminy Goleszów na górę Chełm do ośrodka „Markis”. Z powodu organizowanego 28 września BUT-a organizatorzy B160NR postanowili przesunąć jesienną edycję na 21 września.