Dobra passa Polaków na Słowacji trwa! - BiegiGorskie.pl

Dobra passa Polaków na Słowacji trwa!

Nasi reprezentanci nie zwalniają tempa, kolejny raz zdobywając miejsca na podium u naszych słowackich sąsiadów. Po piątkowym sukcesie Marii Cebo i trzecim miejscu Anny Berdek i Stanisława Jaźwieckiego w biegu na Skalnaté Pleso, sobota okazała się równie udana!

30 sierpnia w miejscowości Gerlachov na Słowacji, rozegrana została XXI edycja biegu na  Gerlach, o randze Mistrzostw Słowacji w „v behu do vrchu”, czyli pod górę 🙂

Gerlach plakat
image-18266

Trasę o długości 8,4 km i przewyższeniu 879 m, najszybciej pokonał nasz reprezentant  Andrzej DŁUGOSZ – Alphawoolf / OTK Rzeźnik. Na pokonanie niezwykle wymagającej trasy i blisko 140 rywali, potrzebował 43 minut i 19 sekund, wyprzedzając drugiego zawodnika Martina BAJČIČAKA – ŠKP ŠT. PLESO o 1 min i 49 sek. (45:05,5). Na miejscu trzecim uplasował się Jozef HLAVČO – Skialp Bobrovec Dyna (45:13,8).
Dla Andrzeja Długosza było to szczególne zwycięstwo, gdyż udało mu się wygrać w tym biegu po raz pierwszy (zawsze był drugi).

Gerlach men
image-18267

Bardzo dobrze spisali się także nasi pozostali zawodnicy. Pierwszą dziesiątkę zamknął Daniel WOSIK – RMD MONTRAIL TEAM, tuż za nim na miejscu 11 (1 wśród juniorów) Stanisław JAŹWIECKI – KB Krościeńko (wczoraj 3 na Skalnaté Pleso).

Kolejne miejsca naszych zawodników:

34 Paweł KLISZ – KLISZ TEAM – 55:05,9
43 (1 w kat) Tadeusz JASEK – 56:16,6
66 Marcin MIROCHA – KLISZ TEAM – 01:02:08

Gerlach profil
image-18268

W gronie 32 kobiet, kolejny doskonały występ na koncie Izabeli ZATORSKIEJ – RMD MONTRAIL TEAM.  Nasza „niezłomna góralka” wywalczyła drugie miejsce (57:46,6), przegrywając jedynie z olimpijką Katariną BEREŠOVĄ (52:03,9). Wygrała za to z Aleną PROCHAZKOVĄ (59:12,9) – najlepszą biegaczką narciarską na Słowacji (w biegach sprinterskich wygrywa nawet z naszą Kowalczyk).

Gerlach kob
image-18269

Przypomnijmy – Izabela Zatorska jest sześciokrotną zwyciężczynią tego biegu i to do niej należy, wciąż nie pobity rekord trasy ustanowiony w 2003 roku (47,53).

Gerlach Zatorska
image-18270

Na miejscu 7 uplasowała się Anna BERDEK – KB Krościenko Wyżne, która wczoraj zajęła 3 miejsce w na Skalnaté Pleso.

„Bieg odbył się przy pięknej słonecznej pogodzie, choć pod nogami było mokro i śliskie kamienie. Mimo to udało się wywalczyć dobrą lokatę i miejsce na podium”relacjonuje Izabela Zatorska.