Dobre starty górali w półmaratonach - BiegiGorskie.pl

Dobre starty górali w półmaratonach

W miniony weekend odbyły się w naszym kraju aż trzy duże półmaratony – w Warszawie (7191 uczestników), Sobótce (2953 zawodników) i Żywcu (848 uczestników). Przygotowujący się do sezonu górale i góralki licznie stawili się na wszystkich trzech imprezach.

W Półmaratonie Warszawskim, który był jednocześnie Mistrzostwami Polski w Półmaratonie – znakomicie spisała się Mistrzyni Polski na Długim DystansieDominika Stelmach (EntrePL/Puma Running), która uzyskała  czas 1:17:12 i zajęła 7 miejsce wśród kobiet i 6 w Mistrzostwach Polski. To bardzo dobry prognostyk przed górskimi startami.

W Żywcu, na trudnej pagórkowatej trasie drugie miejsce wśród kobiet ponownie (jak w roku 2011 i 2010) zajęła Anglosaska Mistrzyni Polski Dominika Wiśniewska (RMD Montrail Team / SKB Kraśnik) 1:23:51. Tuż za Dominiką, na trzeciej pozycji bieg ukończyła Alpejska Mistrzyni Polski – Anna Celińska (Byledobiec Anin /Bielsko Białą) 1:24:54.

Damian Zawierucha – zbliża się do mety. Na zdjęciu obok – kolejny góral zbliża się do mety – Jan Michałowski (RMD Montrail Team) 26 m-ce, czas: 1:20:50 – foto: Kasia Iljuczonek

Wśród mężczyzn, w doborowej obsadzie -8 miejsce zajął Damian Zawierucha (MOSiR Jastrzębie-Zdrój)1:12:18. Przed czwartym zawodnikiem Mistrzostw Polski na Długim Dystansie 2011 znalazł się tylko jeden Polak, czterech Kenijczyków, Ukrainiec i Węgier.

Natomiast w 5. Bonart Półmaratonie Ślężańskim, na równie ciężkiej (jeśli nie cięższej) trasie jak w Żywcu, 5 miejsce zajęła Danuta Piskorowska (7 zawodniczka Montrail Ligi 2011) – 1:26:02, a 6 m-ce Anna Ficner (brązowa medalistka na krótkim dystansie) – 1:26:18.

Gratulujemy i czekamy na potwierdzenie formy na górskich trasach.

Przypominamy że najbliższy start – 1.04.2012 w Myślenicach…