Festiwal Rzeźnicki tuż tuż - BiegiGorskie.pl

Festiwal Rzeźnicki tuż tuż

Wielkimi krokami zbliża się jedno z największych wydarzeń sezonu biegów górskich – Festiwal Rzeźnicki, który w tym roku obejmuje kilka dużych imprez:

– Bieg Rzeźnika Ultra 140 i 100 km

– Bieg Rzeźnika na Raty (33+21+22km)=78 km

– Bieg Rzeźnika (78km) + dystans Hardcore (100km)

– Rzeźniczek (27 km)

– Rzeźniczątko (czyli biegi dla dzieci)

W ubiegłym roku cała impreza została przez biegaczy uznana za najlepszy Festiwal Biegowy w górach a Bieg Rzeźnika najlepszym biegiem górskim i ultra w Polsce, natomiast Rzeźniczek zajął 5 miejsce w kategorii open konkursu na Złotą Kozicę i 2 w kategorii biegów na długim dystansie.

Te wyróżnia spowodowały że zarówno Bieg Rzeźnika jak i Rzeźniczek otrzymały w tym roku najwyższą kategorię Ligi Biegów Górskich – M czyli Mistrzowską.

Tak też zapowiada się obsada tegorocznego Rzeźnika, która jest w tym roku naprawdę bardzo mocna.

Na faworytów wyrasta para: Piotr Hercog i Miłosz Szcześniewski.

Para ta wydaje się bardzo wyrównana – Piotr Hercog zwyciężył w tym roku m.in. Baikal Ice Marathon. To także m.in. 11 i 15 zawodnik UTMB oraz zwycięzca w parze z Marcinem Świercem Rzeźnika.

bajkal68
image-25284

Miłosz natomiast dość niespodziewanie zdobył brązowy medal Mistrzostw Polski na długim dystansie w tym roku w Szczawnicy. Czy jednak to już ultras czy narazie „tylko” znakomity „długas” – okaże się w Bieszczadach…

Milosz Szczesniewski Bieg na Śnieżnik
image-25285

Kolejni kandydaci do czołowej trójki to według nas:

ATTIQ Fake Runners czyli:
Piotr Biernawski– czołowy biegacz górski, 8 w Lidze Biegów Górskich 2015, zdobywca PP Skyrunning, zwycięzca Grand Prix Sokoła
Piotr Huzior – zwycięzca z Biernawskim Górskiej Pętli UBS 12:12

Wielkim atutem tej pary jest to iż znają się „jak łyse konie” i trenują pod Rzeźnika od dłuższego czasu 🙂

biernawskihuzior
image-25286

CITY TRAIL Team, czyli:
Piotr Książkiewicz , który to w ubiegłym roku zajął 2 m-ce w  Rzeźniku z czasem 08:43:11
Jakub Wolski, mający na swoim koncie m.in. 2 m-ce na ŁUT 70

GOPR Bieszczady , czyli:
Dominik Jagieła i Wojciech Pawul – para która zajęła 5 m-ce w Rzeźniku 2014 z czasem  – 08:53:43

PaKo HUMANSPORT CIESZYN czyli:
Kołder Tomasz i Wojciech Probst

Tomasz Kołder zajął m.in. 7 m-ce w Biegu Rzeźnika 2015 (czas: 09:18:08)
a Wojciech Probst to znakomity górski ultras, tegoroczny zwycięzca Beskidzkiej 160 na Raty na dystansie 100 km, który w ubiegły weekend pobiegł bardzo dobrze płaski Cracovia Marathon (czas: 2:38).

Tu problemem może być fakt iż (jak nam się wydaje) Wojtek Probst może być za mocny dla partnera. Niewiadomą też stanowi na ile Probst zregeneruje się po mocnym płaskim maratonie w Krakowie.

Gibkie Rysie czyli:
Adam Alker – 4 w Pucharze Polski Skyrunning 2015
Krzysztof Wiernusz – 3 w ŁUT 70 w roku 2015 i 2014

LKS OLYMP BŁONIE czyli:
Paweł Szynal – wicemistrz Świata i Europy w biegu 24h – Turyn 2015 (261.181km),
Andrzej Radzikowski – 3 w Sparathlonie 2014 (czas: 25:49:05), rekordzista Polski w biegu 12 -godzinnym, brązowy medalista mistrzostw Europy w biegu 24 godzinnym, mistrz Polski w biegu 24-godzinnym (251 km), 2 miejsce w biegu Ultrabalaton 2015.

Banda Grudnia i Markova czyli:
Kamil Grudzień – 6 w Biegu Rzeźnika 2015 (czas: 09:14:28)
Ilya Markov – Mistrz Świata i Europy w chodzie sportowym, trener koordynator Henryka Szosta

ULTRABLIZNIACY UltrAspire czyli:
Kamil Klich i Rafał Bielawa, którzy pokonali główny szlak Beskidzki – ponad 500 km w 150 godzin i 50 minut

BB KIELCE TEM  czyli:
Piotr Brzoza i Jacek Banak – 7 drużyna Biegu Rzeźnika 2014 (czas: 09:06:23) i 2 m-ce w Hardcore (czas: 12:59:4)

Wśród Teamów kobiecych wymienić należy:

kk
image-25287

Salco Sport Team czyli:
Anna Kącka – 5 m-ce MP na Długim Dystansie 2015, 5 m-ce w Lidze Biegów Górskich 2015, 2 m-ce w Gorce Maraton
Ewelina Matuła – Wicemistrzyni Polski  na Długim Dystansie 2015

„Przyjaciółki” czyli:
Anna Arseniuk  – m.in. zwyciężczyni I Rzeźnika Ultra – 23:52:50, druga w Ultramaratonie Karkonoskim
Elżbieta Wojciechowska – Mistrzyni Świata Nordic Walking

mocną drużyną może być także:

12tri.pl ASICS Frontrunner czyli:
Weronika Zielińska – Mistrzyni Polski na 400 m p.pł, triathlonistka, biegająca 10km w czasie poniżej 39 min.
Marta Barcewicz – czołowa ultraska, wcześniej świetna na płaskich dystansach: złoto w Halowych MP na 1500 i medal na 10 km w Młodzieżowych MP
Rekordyżyciowe:
10km: 35.12,41
21 km: 1:19.49
42.195: 2:56.18

oraz EVErRUNSPARTEZALASKA czyli:
Ewa Ochmańska z Agatą Matejczuk zwyciężczynią Biegu Rzeźnika 2015 w kategorii kobiet (czas: 9:28)

A wśród Teamów mieszanych:

mix
image-25288

Crossfit Pasterka Running Team czyli:

Agnieszka Łęcka – trzecia w kategorii MIX Biegu Rzeźnika 2015 (czas: 10:05:27)

Daniel Stroinski – pierwszy zespołowo w Zamieci, pierwszy w rajdzie przygodowym Kaszubski Kaper, trzeci w VI Biegu Morskiego Komandosa – Hard II.