Półmaraton Sowiogórski i Sowiogórska Dycha P, a przed nami…

Tydzień temu kilkaset osób wystartowało w 11. Półmaratonie Sowiogórskim i 6. Sowiogórskiej Dysze.

Impreza odbyła się na granicy Ludwikowic Kłodzkich i Sokolca, ale trasy biegów, zwłaszcza półmaratonu, sięgały oczywiście o wiele dalej i wyżej.
Gmina Nowa Ruda od wielu lat promuje na swoim terenie biegi górskie i warto przypomnieć, że w tym sezonie mamy ich jeszcze kilka:
  • 11 sierpnia organizatorzy z Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda zapraszają do Ludwikowic Kłodzkich na jubileuszowy 15. Bieg na Wielką Sowę,
  • 11 listopada na Górski Bieg Niepodległości w Świerkach,
  • a 23 listopada na Półmaraton Górski „Orzeł” i finał Ternua Ligi Biegów Górskich do Sokolca.
11. Półmaraton Sowiogórski wygrał w znakomitym stylu Jakub Gorzelańczyk (Joma Team), który wypracował sobie ponad 10 minut przewagi nad rywalami. Dodatkowym przeciwnikiem tego dnia była jeszcze pogoda, bo tropikalne upały nie ominęły również Gór Sowich. Drugi na mecie był Czech Ondrej Volak (Salomon), a trzeci Paweł Sadowski z Chorągwi Cesarskiej Korony Rudawskiej.
Niesamowicie wysoki poziom miała również rywalizacja kobiet. Tu pierwsza była Klaudia Petters (Xtrabike Ibis Bolesławiec), która nie tylko wygrała zasłużenie i zdecydowanie, ale przybiegła również w pierwszej dziesiątce open! Druga była Agnieszka Oniszczuk (Rudawy), a trzecia Dominika Niesłony (Ex Team).
Bieg na 10 km znów wygrał Jan Kaczor (Salomon Team), wyprzedzając Pawła Pawlika (Alpin Sport Team) i Bartłomieja Wojsława (Eerle Running Team).
Klasyfikację open kobiet wygrała Katarzyna Bałys ze Stronia Śląskiego. Drugie miejsce wywalczyła Dominika Sasin (KS Żelazna Świdnica), a na trzeciej pozycji zameldowała się Bożena Skrzypek ze Świdnickiej Grupy Biegowej.

Pełne wyniki obu biegów znaleźć można na portalu datasport.pl:

Tymczasem – za niespełna miesiąc kolejne wyjątkowe wydarzenie biegowe, czyli 15. Bieg na Wielką Sowę. Znów pobiegniemy trasą z Ludwikowic Kłodzkich przez Przełęcz Sokolą i schronisko „Orzeł” na Wielką Sowę! Będzie to edycja specjalna i jubileuszowa, a organizatorzy zapraszają zawodników do wspólnego świętowania. Będzie okazja do wspomnień, podsumowań, ale również do kolejnej biegowej walki na tej słynnej na całą Polskę trasie.

Rejestracja zawodników oczywiście trwa w najlepsze i możliwa jest pod poniższym linkiem:

Dzień przed zawodami na boisku sportowym w Ludwikowicach Kłodzkich odbędą się również zawody dla dzieci, a zapisy do kolejnej Mini Sowy rozpoczną się wkrótce. Udział w biegach dla dzieci jest bezpłatny.