Śmierdzący Leń bieg inspirowany naturą

Pierwsza edycja biegu, który swoją nazwę zawdzięcza źródłom siarkowodorowym, zwanym przez autochtonów „śmierdzącą wodą”. Zmagania na ponad 27 kilometrowej trasie o całkowitym wzniosie ponad 1300 m.

Siedem wymagających podbiegów. Piękne widokowo trawersy dotleniane wartkim oddechem wiatru i omiatane badawczym spojrzeniem jastrzębia kołującego nad linią horyzontu. Niezwykłe panoramy Tatr Zachodnich i Wysokich rozpięte na stokach Pilska i Babiej Góry. Mała Fatra i Chocz na wyciągniecie ręki. Najpiękniejsze tereny Beskidu Żywieckiego. Hale, wąskie ścieżynki, wydeptane przez stulecia zbójnickim kierpcem. Przemytnicze i „ropsikowe” skróty na Orawę. Frapujący Przesmyk „Męki Inżyniera”, który był świadkiem zabawnych zdarzeń.

Szum wiatru omiatającego murawy bliźniczkowe na halach Bieguńskiej i Bacmaniej. Letnie powietrze pełne ptasiej gwary wychwalającej uroki pobliskiej Romanki i Orawy. Gdzieś dalej echa dzwonów Kościelca, które tylko odzywają się na Boże Narodzenie i rezurekcję.

Trasa biegu wpisuje się w ten zmysłowy krajobraz i wielowiekowe tradycje przekazywane z pokolenia na pokolenie. Warto tutaj być i odkryć dla siebie trochę tej przestrzeni. Wszystkie potrzebne informację znajdują się na stronie www.ujsoly.com.pl.

Tam też wiele innych interesujących historii. A na mecie koniecznie leniwe pierogi w wydaniu regionalnym.

Zapisy: https://www.pomiaryczasu.pl/registration/smierdzacy_len___bieg_gorski_w_ujsolach/

Strona zawodów: https://www.ujsoly.com.pl/bieg-gorski-smierdzacy-len

Zapraszamy.

Bieg współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Interreg V-A Polska Słowacja 2014-2020 oraz budżetu państwa. Mikroprojekt „Szlakiem dziedzictwa pogranicza” realizowany jest w partnerstwie z gminą Novot”.

Post navigation

Leave a Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jeśli podoba Ci się ten post, być może spodobają Ci się także te