Świetny start Polaków na Majorce - BiegiGorskie.pl

Świetny start Polaków na Majorce

W miniony weekend na malowniczej wyspie Majorka odbywały się górskie zawody biegowe na dwóch dystansach: Ultramallorca 102 km i Trailmallorca 63km.

Trasa przebiegała po bardzo trudnym technicznie, skalistym terenie, mało przyjaznego  pasma górskiego Serra de Tramuntana.

W zawodach wystartowało ok. 1400 zawodników na obu trasach, a wśród nich trójka  biegaczy z teamu  Salomon Suunto Polska: Magdalena Łączak, Paweł Dybek i Piotr Hercog, którzy ukończyli  je w wielkim stylu, obsadzając trzy miejsca na podium.

W kategorii Open na długiej  trasie:  Paweł Dybek zajął III miejsce, Magdalena Łączak okazała się najlepsza wśród kobiet.

image-10032

Natomiast na krótkiej trasie: Piotr Hercog po zaciętej walce z miejscowym biegaczem Navarro Moreno  Juan, przegrał I miejsce o ułamek sekundy, klasyfikując się ostatecznie na II miejscu.

image-10033

Najlepszy wyniki na długiej trasie należy do zawodnika będącego w ścisłej światowej czołówce biegów górskich, Hiszpana Castanyer  Tòfol, zwycięzca m.in. CCC Mount Blanc 2012, z którym nasi ultra biegacze: Piotr Hercog i Marcin Świerc będą mieli okazję zmierzyć się we wrześniu  na ośmioetapowych alpejskich  zawodach Transalpine 2013.

image-10034

Link do wyników :

-> 63 km <-

-> 102 km <-

Tak wspaniały wynik inaugurujący sezon świadczy o bardzo dobrym wytrenowaniu naszej trójki i świetnie rokuje na ich kolejne starty.