Zima to okres niskich temperatur oraz śliskich nawierzchni – zwłaszcza kiedy mówimy o zimie w górach. Czy warto rezygnować z aktywności na świeżym powietrzu tylko z powodu pojawienia się za oknem śniegu? Oczywiście, że nie! Wystarczy odpowiednio się przygotować, aby móc biegać nawet w najzimniejsze dni.
Ubrania oddychające i szybkoschnące – przyjaciele zimowego biegacza
Zanim wybierzemy się na zimową przebieżkę, warto zajrzeć na www.mikesport.pl – znajdziemy tutaj wszystkie części garderoby, które zapewnią nam komfort biegania nawet w najgorszych warunkach atmosferycznych. Przede wszystkim musimy wyposażyć swoją szafę w odpowiednie spodnie oraz koszulkę.
Najlepiej aby te części ubioru były oddychające i szybkoschnące, dzięki czemu szybko odprowadzą pot gromadzący się na powierzchni skóry.
Nasze spodnie powinny być dodatkowo jeszcze wiatroodporne. Taka kombinacja pozwoli nam utrzymać kontrolę nad ciepłem, jednocześnie zapobiegając przegrzaniu naszego organizmu.
Walcz z wiatrem, wodą i lodem!
Kolejnymi istotnymi elementami ubioru zimowego biegacza są bluza i kurtka. Warto zainwestować w specjalnie zaprojektowane ultralekkie modele, które będą miały panele wentylacyjne oraz ściągacze – dzięki nim zachowamy odpowiednią cyrkulację powietrza, a zimne powietrze nie dostanie się pod ubranie. Jak wiadomo, zimowa pogoda bywa kapryśna, dlatego kurtka powinna być nie tylko wiatroszczelna; należy poważnie rozważyć zakup modelu odpornego na wodę.
Mówiąc o bieganiu w zimie, nie sposób nie wspomnieć o najważniejszym – butach. Jasną sprawą jest, że muszą być odpowiednio dopasowane do stopy biegacza, jednak to nie wszystko. Zimowy but powinien być lekki, z odpowiednią podeszwą która nie będzie się ślizgała na śniegu oraz również wodoodporny – znacznie poprawi to komfort biegania, pomoże także zapobiec ewentualnym kontuzjom.
Chociaż górskie szlaki to nie wybieg mody, nie możemy zapomnieć o dodatkach! Czapki, opaski oraz rękawiczki – to rzeczy, bez których trudno wyobrazić sobie zimę. Podczas biegu musimy mieć na uwadze, że każda odsłonięta część ciała będzie smagana lodowatym wiatrem, więc ochrona palców i uszu powinna być naszym priorytetem! Najlepsze modele oferują wiatroszczelność, odprowadzanie wilgoci oraz dodatkowe ocieplenie.
Leave a Comment